Wybierz ogródek        Żłobek    –     Przedszkole

Językowe Przedszkole i Żłobek o profilu artystyczno-matematycznym

Blog

prywatne-przedszkole

Współpraca z rodzicami w prywatnym przedszkolu i żłobku: Klucz do sukcesu dziecka

Rodzice chcą dla dzieci tego, co najlepsze. Nic dziwnego, że szukając dla swojej pociechy przedszkola tak chętnie zwracają się w stronę placówek prywatnych. Jednak nie wystarczy tylko zapisać dziecko do niepublicznego żłobka, aby cały jego rozwój powierzyć innym.

zabawa-dziecka

Rola zabawy w rozwoju dziecka w przedszkolu i żłobku


Przedszkole i żłobek to miejsca, w których dzieci nie tylko otrzymują profesjonalną opiekę, ale też przestrzeń do bezpiecznej, kreatywnej zabawy. Jeśli zastanawiasz się, czy w ten sposób Twoja pociecha się rozwija, ten artykuł stanowi odpowiedź na Twoje wątpliwości.

dziewczynki

Przedszkole językowe dla dziecka – czy warto?

W dobie globalizacji, a także otwartych granic, znajomość języków obcych jest bardzo ważna. Kiedy rozpocząć naukę? Jak pokazują badania, drugi język warto wprowadzić jak najwcześniej – najlepiej w trakcie edukacji przedszkolnej.

Angielski w żłobku – czy warto?

Wśród placówek edukacyjnych coraz częściej możemy spotkać się ze żłobkiem lingwistycznym. Najczęściej podejmowana jest w nim nauka języka angielskiego. Czy roczne dziecko jest gotowe na pierwszy kontakt z językiem obcym?

dzieci

Jak zachęcić dziecko do przedszkola?

Przedszkole stanowi niezwykle ważny etap w rozwoju dziecka – to właśnie tu doskonalą swoją umiejętność mowy, uczą się relacji społecznych, a także przygotowują do pierwszych, poważnych szkolnych zajęć.

Przedszkole prywatne czy publiczne? Jakie wybrać?

Decydując się na zapisanie malucha do przedszkola rodzice zastanawiają się, która placówka będzie lepsza – publiczna, czy prywatna? Jedna i druga ma swoje zalety, ale jeśli zależy nam na właściwym rozwoju dziecka, przedszkola prywatne mają znacznie więcej do zaoferowania.

dziecko

Jak przygotować dziecko na pójscie do żłobka?​

Pójście dziecka do żłobka to nowa i niełatwa sytuacja zarówno dla malucha jak i rodzica. Wraz z nadejściem tego etapu, pojawia się wiele emocji, obaw i pytań. Jedno z nich brzmi: jak przygotować dziecko na pójście do żłobka?

dziecko

Jak przygotować dziecko na pójscie do przedszkola

Podjęcie decyzji o posłaniu dziecka do przedszkola nie należy do najłatwiejszych. Każda zmiana wiąże się bowiem nie tylko z ciekawością, lecz również z niepewnością. Jak zatem oswoić się z nową sytuacją i jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola?

© Pastelgarden.pl 2020 Językowe Przedszkole i Żłobek o profilu artystyczno-matematycznym Polityka Prywatności   –   RODO   –   Polityka Cookies
Projekt i realizacja: marczewski.org