Wybierz ogródek        Żłobek    –     Przedszkole

Językowe Przedszkole i Żłobek o profilu artystyczno-matematycznym

Pastel Garden

Językowy żłobek o profilu artystycznym

Pastel Garden

Językowy żłobek o profilu artystycznym

Co nas wyróżnia

Pastel Garden mieści się w Miasteczku Wilanów przy ul. Rycerstwa Polskiego 4, w nowo wybudowanej nieruchomości spełniającej najwyższe standardy bezpieczeństwa. Całkowita powierzchnia placówki to aż 500m2. Dzieci mają do dyspozycji przestronne, pełne światła i barw pomieszczenia z wyodrębnioną strefą „chill and play area”. Jest to starannie zaprojektowane miejsce, w którym z pewnością, każde Dziecko poczuje się jak w zaczarowanej kryjówce i będzie mogło oddać się beztroskiej zabawie, słuchając dźwięków natury. Nasza placówka to duże sale, wyposażone w materiały dydaktyczne, gry edukacyjne, zabawki w tym m.in. zabawki drewniane, kreatywne oraz sensoryczne, które pozwolą na usprawnianie procesów integracji sensorycznej. Wszystkie pomoce dostosowane są do wieku i możliwości Dziecka, pozwalające mu na twórczą i kreatywną zabawę stymulującą jego rozwój. Pastel garden posiada Magiczny Dywan, czyli interaktywną podłogę, która jest przeznaczona do zabaw ruchowych oraz różnego rodzaju gier edukacyjnych i ćwiczeń dla Dzieci. Zapewnia zabawę połączoną z nauką, wpływa na pozytywny rozwój dużej motoryki, koordynacji wzrokowej, ruchowej, spostrzegawczości oraz szybkości reakcji. Całe wyposażenie Pastel Garden posiada atesty i certyfikaty, które starannie wybrano spośród szerokiej oferty produktów z przeznaczeniem dla Dzieci. Staraliśmy się, by wnętrza wszystkich naszych sal dawały maluszkom komfort i poczucie bezpieczeństwa, jak również rozwijały ich wrażliwość estetyczną. Dlatego też, dekoracje pomieszczeń nie przytłaczają nadmiarem i krzykliwością, a wnętrza są utrzymane w pastelowych odcieniach.
dziecko
Pastel Garden wyróżnia własny plac zabaw, który został starannie zaprojektowany z myślą o bezpiecznej i kreatywnej zabawie naszych pociech. Uważamy, że zabawa Dzieci na świeżym powietrzu stymuluje je do nauki, ruchu i odgrywa kluczową rolę w ich rozwoju, dlatego zadbaliśmy by miały przestrzeń idealnie dostosowaną do ich potrzeb. Z myślą o najmłodszych Dzieciach, w Pastel Garden posiadamy 6-osobowe wózki żłobkowe, które zapewnią komfort i pozwolą na aktywne spędzanie czasu z maluszkami. Wykonane są one z najwyższej jakości materiałów, które gwarantują bezpieczeństwo, stabilność pozycji Dziecka oraz wygodę. Dzięki nim, nasze żłobkowe Ciocie mają możliwość organizacji dłuższych podróży i krótszych spacerów, podczas których Dzieci mają możliwość obserwacji otaczającego je świata. Aby już od najmłodszych lat wykształcić w naszych maluszkach zdrowe nawyki żywieniowe i zadbać o szczególne potrzeby wszystkich Dzieci, Pastel Garden posiada własną kuchnię. Zdrowie i samopoczucie maluszków są dla nas najważniejsze, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasze posiłki były zbilansowane, zróżnicowane oraz dostosowane do dziennych potrzeb młodego organizmu. Nasza Pani Kucharka zapewnia posiłki dietetyczne, dopasowane do indywidualnych potrzeb Dzieci, w tym również dla małych alergików. Nasza dieta opiera się na dużej ilości owoców, warzyw, ryb i wszelkiego rodzaju kasz, z ograniczeniem cukrów i tłuszczy.

Dla nas – całego zespołu Pastel Garden najważniejsze są DZIECI. Każde z nich jest wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego stworzyliśmy im miejsce, w który poczują się bezpiecznie – miejsce, gdzie będą kochane, akceptowane i po prostu szczęśliwe.

Nasza misja

Niepubliczny żłobek Pastel Garden to miejsce, w którym profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem zajmujemy się opieką nad Dziećmi od 6-go miesiąca życia do 2,5 lat.

W Pastel Garden Twoje Dziecko będzie rozpoczynało swoją przygodę z poznawaniem świata, postawi swoje pierwsze kroki i pozna pierwszych przyjaciół.

Ofertę dla najmłodszych przygotowywaliśmy w taki sposób by była atrakcyjna zarówno dla naszych Maluszków, jak i dla „Starszaków”. Jest ona odzwierciedleniem naszych umiejętności, talentów, wiedzy i pasji. Z każdym małym człowiekiem, którego spotkamy chcemy dzielić się światem, który jest w nas i pomagać mu odkrywać jego własny.

W trosce o jak najlepszą opiekę nad Dziećmi informujemy, iż w ramach oferty żłobka Pastel Garden wszystkie Dzieci znajdują się pod opieką specjalistów: Pani Logopedy i Pani Psycholog. Wszyscy współpracujący z nami specjaliści są do dyspozycji rodziców, o współpracy z nimi porozmawiać można z dyrektorem żłobka.

Mama i Tata najlepiej znają swoje Dzieci i wiedzą, co jest dla nich najlepsze, dlatego zdanie rodziców jest dla nas najważniejsze. Na każdym etapie rozwoju Dziecka liczymy na bliską współpracę z Wami rodzicami. Przy zapisie Dziecka przeprowadzamy szczegółowy wywiad, byśmy mieli wiedzę, jak z każdym Maleństwem postępować. Jeżeli jest to tylko możliwe, staramy się spełnić każdą prośbę rodzica (dotyczącą posiłków, leżakowania, nocnikowania itp.). Jesteśmy do Państwa dyspozycji i w każdej chwili można dzwonić, by dowiedzieć się jak radzi sobie Maluszek. Cały zespół „Pastel Garden” służy Rodzicom radą i pomocą.

Niewątpliwym atutem Pastel Garden jest możliwość przejścia z grupy żłobkowej do kolejnego etapu w życiu Dziecka , czyli przedszkola.

Oferta zajęć

Nasz językowy żłobek Pastel Garden o profilu artystycznym oferuje elastyczny
program rozwoju dostosowany do indywidualnych zainteresowań każdego
Dziecka, zapewniający twórczą zabawę i rozwijanie ich własnej osobowości.

Codzienny kontakt z językiem angielskim towarzyszy Dzieciom podczas ich zabawy, swobodnych spacerów, posiłków, działań ruchowych i artystycznych. Celem takiego działania jest naturalny kontakt z językiem angielskim, dzięki któremu Dzieci uczą się szybko i instynktownie, bez presji towarzyszącej nauce tradycyjnej.

Dzieci znajdą również oparcie i możliwość rozwinięcia się artystycznie. Dla nich stworzyliśmy idealne warunki do doskonalenia umiejętności plastycznych, muzycznych, tanecznych oraz teatralnych. Zajęcia pozwolą Dzieciom rozwinąć skrzydła, wzbogacą ich wyobraźnię i warsztat twórczy.

Zajęcia

Zajęcia podstawowe:

Immersja językowa

jest to tzw. zanurzenie w języku, czyli obcowanie z nim na co dzień, przez wiele godzin, nie tylko w formie „lekcji nauki języka obcego”, ale swobodnych kontaktów, rozmów na różnorodne tematy, zabaw)

Opieka specjalistów

Pani Logopedy, Pani Psycholog i Pani Pediatry

Zabawy muzyczno-ruchowe

spełniają one funkcje integracyjną, edukacyjną, relaksacyjną, a także rozwijają sprawność ruchową

Zabawy usprawniające mowę

ćwiczenia i zabawy mają na celu stymulowanie i wspomaganie prawidłowego rozwoju mowy małego Dziecka

Zabawy sensoryczne

właściwa integracja sensoryczna wpływa na zdolności poznawcze i rozwojowe u Dziecka. Zabawki i pomoce sensoryczne oddziałują na różne zmysły – słuch, wzrok, dotyk, a nawet węch i smak. Składają się z materiałów o różnych fakturach, kolorach, z błyszczących i szeleszczących elementów, dzięki czemu pobudzają wszystkie zmysły, a jednocześnie są przez Dzieci bardzo lubiane

Elementy Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

poprzez tę metodę
Dziecko poznaje swoje ciało, uczy się orientacji w przestrzeni i koordynacji ruchów. Ćwicząc z drugą osobą uczy się współpracy, nawiązywania kontaktu, dzielenia radości z innymi (umiejętności społeczne). Dodatkowo Dziecko buduje zaufanie do siebie i opiekuna oraz poczucie własnej wartości)

Czytanie bajek i rozmowy przy obrazkach

Systematyczny kontakt Dziecka
z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wpływa na rozwój wyobraźni oraz na pamięć słuchową i wzrokową

Słuchanie muzyki

(wspiera rozwój mózgu we wczesnym dzieciństwie, pomaga
rozwijać mowę, umiejętności czytania i pisania oraz komunikacji):

  • poważnej W.A. Mozarta - wspaniale wpływa na rozwój intelektualnyDzieci
  • relaksacyjnej
  • muzyki do metody Pedagogiki Zabawy - z różnych regionów świat
  • utworów dla Dzieci

Kolorowe dni

organizowane cyklicznie, podczas których Dzieci oraz nauczyciele
wędrują do krainy wybranego koloru, spędzając czas na zabawach, śpiewach i tańcach oraz konsumowaniu kolorowych potraw

Spotkania z ciekawymi ludźmi

na zajęcia zostaną zaproszone wyjątkowe postacie, których życie wiążę się z wykonywanym interesującego zawodu (policjant, dentysta, strażak, fotograf, weterynarz, malarz, pszczelarz, aktor, chemik

Zajęcia teatralne

nasze Maluszki będą brały udział w żłobkowych i przedszkolnych przedstawieniach, dzięki którym wyostrzają zmysł obserwacji

Bale żłobkowe

w trakcie trwania roku szkolnego Dzieci będą miały okazję uczestniczyć w Balu Karnawałowym, Balu Halloween oraz wielu innych zajęciach przybliżającym Dzieciom zwyczaje m. in. Mikołajkowe, Walentynkowe, itp.)

Kontakt

Pastel Garden jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 18.00
przez cały rok z wyłączeniem świąt oraz dni ustawowo wolnych od pracy.

Opłaty

Wpisowe w wysokości 1100 zł. Wpisowe jest bezzwrotne w przypadku rezygnacji Rodzica.

❖ Opłata miesięczna w wysokości 2050 + wyżywienie

❖ Dzienna stawka wyżywienia wynosi 19 zł/dziennie

❖ Zniżka na drugie Dziecko 300 zł

Strefa rodzica

Plik do pobrania wkrótce

Plik do pobrania wkrótce

Plik do pobrania wkrótce

Plik do pobrania wkrótce

❖ Kapcie na podeszwie antypoślizgowej, najlepiej zapinane na rzepy, łatwe do samodzielnego założenia
❖ Komplet ubranek na zmianę (majtki, skarpetki, koszulka, bluzka, spodnie, leginsy, rajstopki)
❖ Piżamka i ulubiona przytulanka (jeżeli dziecko śpi w ciągu dnia)
❖ Worek ze strojem gimnastycznym
❖ Pasta do zębów (dostarczana na bieżąco na wskazanie nauczyciela)
❖ Kubeczek (do mycia zębów)
❖ Szczoteczka do zębów
❖ Czapkę na głowę chroniącą przed słońcem i wiatrem
❖ Poszewka na kołdrę i poduszkę do spania (wymiary: poduszka- 35×50; kołdra – 70x120cm)

Bardzo prosimy o podpisanie wszystkich rzeczy.

❖ Zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia dziecka
❖ Ubranka na zmianę (minimum 2 komplety): body, rajstopy, bluzka,
skarpetki, spodenki
❖ Kapcie lub skarpetki antypoślizgowe
❖ Ulubiona przytulanka Dziecka, jeżeli jest przyzwyczajone do zasypiania z nią
❖ Wygodna piżamka
❖ Woreczek na brudne rzeczy
❖ Smoczek z łańcuszkiem i zapinką (jeśli używa)
❖ Zestaw do karmienia (butelki na mleko i/lub sok, kubeczek “niekapek”)
❖ Pieluszki jednorazowe (jeśli używa)
❖ Chusteczki nawilżane
❖ Szczoteczka, pasta i kubek do mycia zębów
❖ Krem przeciw odparzeniom i inne kosmetyki, jeżeli używa ich w trakcie dnia.
❖ Chustkę, czapkę na głowę chroniącą przed słońcem, wiatrem, ubrania wyjściowe odpowiednie do pogody
❖ Poszewka na kołdrę i poduszkę

Bardzo prosimy o podpisanie wszystkich rzeczy.

Prywatny żłobek Pastel Garden – wyjątkowe miejsce dla Twojego Dziecka

Pastel Garden to prywatny żłobek językowy o profilu artystycznym i wyjątkowe miejsce na mapie Wilanowa, które powstało z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa z myślą o najmłodszych Pociechach. Prywatny żłobek Pastel Garden wyróżnia się własnym placem zabaw oraz kuchnią, z której każdego dnia serwowane są zbilansowane, pełnowartościowe posiłki.

To właśnie tutaj, w żłobku, Dzieci rozpoczynają swoją przygodę z poznawaniem otaczającego świata i nauką, stawiają swoje pierwsze kroki oraz zawierają swoje pierwsze przyjaźnie. Każdego dnia wspieramy Dzieci w nabywaniu niezbędnych umiejętności, stymulujemy do rozwoju oraz kształtujemy osobowość i charakter. Sale żłobka wypełnione są zabawkami i materiałami edukacyjnymi, które zapewniają Dzieciom beztroską zabawę i naukę w jednym. Kontakt z językiem angielskim podczas codziennych zabaw, w sposób naturalny i nienachalny determinuje i wspiera naukę obcego języka, natomiast zajęcia muzyczne, plastyczne i teatralne wspierają wyobraźnię i twórczość.

Oddając Dziecko w ręce naszej wykwalifikowanej kadry, Wy – Rodzice, otrzymujecie gwarancję tego, że są one pod doskonałą, profesjonalną opieką, bezpieczne i wesołe. Dobro Dziecka jest dla nas najważniejsze, dlatego też stworzyliśmy przestrzeń, w której Maluszki mogą czuć się w pełni komfortowo. W naszym żłobku zajmujemy się Dziećmi od 6-miesiąca życia do 2,5 lat. Pastel Garden to także prywatne przedszkole, dlatego też Dzieci z grupy żłobkowej, mogą kontynuować swoją edukacyjną przygodę w tym samym miejscu.

Prywatny żłobek Pastel Garden – Warszawa miasteczko Wilanów

Lokalizacja prywatnego żłobka Pastel Garden to ul. Rycerstwa Polskiego 4 w warszawskim Wilanowie. Rekrutacja już ruszyła, dlatego też wszystkich zainteresowanych Rodziców zachęcamy do kontaktu – telefonicznego, mailowego lub przy pomocy formularza kontaktowego. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego żłobka – pozostajemy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7-18

© Pastelgarden.pl 2020 Językowy żłobek o profilu artystycznym Polityka Prywatności    –    RODO    –    Polityka Cookies
Projekt i realizacja: marczewski.org