Wybierz ogródek        Żłobek    –     Przedszkole

Językowe Przedszkole i Żłobek o profilu artystyczno-matematycznym

Przedszkole językowe dla dziecka – czy warto?

dziewczynkiW dobie globalizacji, a także otwartych granic, znajomość języków obcych jest bardzo ważna. Kiedy rozpocząć naukę? Jak pokazują badania, drugi język warto wprowadzić jak najwcześniej – najlepiej w trakcie edukacji przedszkolnej. Czy wobec tego przedszkola językowe dla dzieci są dobrym wyborem?

Znajomość języka angielskiego jest obecnie podstawą – to dzięki niemu w dorosłym życiu dużo łatwiej znaleźć pracę, ale też i zwiedzać świat. Aby jednak nauka była efektywna należy rozpocząć ją we właściwym czasie – najlepiej w przedszkolu. Zobacz, dlaczego warto zapisać malucha do przedszkola językowego i jak w tym okresie wygląda nauka języków obcych!

Jak wygląda nauka języków obcych w przedszkolu?

Nauka języków obcych kojarzy nam się przede wszystkim z trudną nauką czasów, a także wkuwaniem słówek. W przypadku nauki drugiego języka w przedszkolu proces ten wygląda nieco inaczej – to czas, w którym dzieci uczą się równocześnie również języka ojczystego, dlatego też trudno wprowadzić tu zawiłe elementy gramatyki.

Nauka języka obcego w okresie przedszkolnym to przede wszystkim zabawa – maluchy poznają pierwsze słówkach na obrazkach, uczą się także pierwszych zwrotów jak „hi” czy „please”. W ten sposób naturalnie oswajają się z nowym brzmieniem.

Czy nauka języka obcego w przedszkolu wpływa negatywnie na rozwój dziecka?

Wielu rodziców ma obawy przed wprowadzeniem drugiego języka do edukacji dziecka – obawa ta przede wszystkim dotyczy przebodźcowania, które ma negatywny wpływ na rozwój dziecięcych umiejętności.
O tym, że obawy są bezpodstawne powinien świadczyć przykład rodzin wielonarodowościowych, w których od samego początku używa się dwóch, a nawet i trzech języków! W ten sposób maluchy od początku oswojone są z innymi językami i swobodnie ich używają, co również wpływa na ich dalszy rozwój.

Przedszkole językowe dla dziecka – czy warto?

Oswojenie malucha z innymi językami, a także nauka poprzez zabawę wpłynie pozytywnie nie tylko na zdolności lingwistyczne, ale też i na jego zdolność logicznego myślenia. Nauka drugiego języka w tym samym czasie to także ćwiczenie pamięci, dzięki czemu automatycznie rozwija się także inteligencja.

Wczesne zaznajomienie maluchów z drugim językiem obcym zdecydowanie wpłynie pozytywnie na ich rozwój poznawczy, pomoże także w późniejszej edukacji szkolnej. Rodziców, którzy obawiają się o przebodźcowanie – uspokajamy! W krajach skandynawskich, a także w rodzinach wielokulturowych nauka dwóch, a nawet trzech języków w tym samym czasie nie ma negatywnego wpływu na rozwój innych zdolności.

Naukę poprzez zabawę warto rozpocząć jak najwcześniej – zdobyta wiedza zaowocuje w przyszłości nie tylko wysokim ilorazem inteligencji, ale przede wszystkim łatwością w komunikacji, a to przecież najważniejsza umiejętność człowieka.

© Pastelgarden.pl 2020 Językowe Przedszkole i Żłobek o profilu artystyczno-matematycznym Polityka Prywatności   –   RODO   –   Polityka Cookies
Projekt i realizacja: marczewski.org