Wybierz ogródek        Żłobek    –     Przedszkole

Językowe Przedszkole i Żłobek o profilu artystyczno-matematycznym

Przedszkole prywatne czy publiczne? Jakie wybrać?

Decydując się na zapisanie malucha do przedszkola rodzice zastanawiają się, która placówka będzie lepsza – publiczna, czy prywatna? Jedna i druga ma swoje zalety, ale jeśli zależy nam na właściwym rozwoju dziecka, przedszkola prywatne mają znacznie więcej do zaoferowania.

Zaletą przedszkoli publicznych jest ich cena – są darmowe. Dobrze przygotowują maluchy do późniejszych zajęć w szkole i wpływają pozytywnie na podstawowy rozwój dziecka. Ze względu na większe grupy nie są jednak w stanie zagwarantować indywidualnego podejścia, które może mieć wpływ na poszczególne zdolności malucha.

Jakie są rodzaje prywatnych przedszkoli?

Przedszkole przedszkolu nie równe – i tak, jak publiczne placówki różnią się od siebie kadrą oraz ilością zajęć, tak i przedszkola prywatne mogą oferować zupełnie inne zajęcia. Decydując się na zapisanie dziecka do prywatnego przedszkola rodzic powinien wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaje zajęć, a także profil placówki.
Maluchy, które są bardziej wrażliwe lepiej odnajdą się w mniejszych placówkach, gdzie liczba dzieci na grupę nie przekracza 5-6. Dzięki temu opiekunowie mają większe możliwości na indywidualne podejście, a także dopasowanie zajęć do rozwoju dziecka.

Prywatne placówki bardzo często są profilowane – jedne stawiają na rozwój lingwistyczny, inne na sensoryczny, a w innych z kolei dzieci mają większy kontakt z naturą. Przed zapisem dziecka warto zatem zapoznać się z jego zainteresowaniami i pomóc mu w rozwoju pasji.

Zalety prywatnego przedszkola

Znając zainteresowania malucha można wybrać mu właściwą placówkę, w której największy nacisk zostanie postawiony na jego potrzeby. Mogą to być leśne spacery, ale też i nauka języków obcych czy zabawy sensoryczne, które rozbudzą w nim instynkty małego odkrywcy.

W prywatnych przedszkolach opiekunowie stawiają przede wszystkim na indywidualne nauczanie, wspomagając w ten sposób rozwój dziecka – odkrywają jego talenty i zachęcają do nauki poprzez zabawę. Nie bez znaczenia pozostaje także liczebność grup – im mniejsze, tym łatwiej jest ocenić prawidłowy rozwój malucha.

Oswajanie z językiem

W przedszkolach prywatnych nauka odbywa się poprzez zabawę – wykwalifikowana kadra doskonale radzi sobie z ćwiczeniem podstawowych umiejętności komunikacyjnych, w tym z nauką mowy. To nie tylko zajęcia logopedyczne dzięki którym komunikacja z dorosłymi przebiega sprawniej, ale też i nauka języków obcych.

W przypadku nauki angielskiego maluchy poznają podstawowe zwroty, dzięki którym w przyszłości dużo łatwiej będzie im rozpocząć naukę języka obcego w szkole.

Które przedszkole jest zatem lepsze – prywatne czy publiczne? Tak naprawdę wszystko zależy od oczekiwań. W publicznej placówce zapewnione zostaną podstawowe potrzeby malucha, podczas gdy w przedszkolach prywatnych dzieci mają szansę na odkrywanie swoich pasji i zainteresowań. Bez względu na wybór w obu przypadkach z pewnością będą miały okazję do świetnej zabawy, a także do rozwoju wyjątkowych umiejętności.

© Pastelgarden.pl 2020 Językowe Przedszkole i Żłobek o profilu artystyczno-matematycznym Polityka Prywatności   –   RODO   –   Polityka Cookies
Projekt i realizacja: marczewski.org